Články

Odborné články o vykurovaní

Ako si správne vybrať ohrievač Ako vybrať správny ohrievač vzduchu?

 

Prichádzajúce chladné počasie nás núti zabezpečiť si teplo v domácnostiach, na chalupách, ale aj v práci. Ponuka ohrievačov je tak široká, že bežný spotrebiteľ sa často nevie rozhodnúť ako si správne vybrať. Každého zákazníka zaujíma pomer ceny a výkonu v porovnaní s komfortom prevádzky ohrievača, prípadne nákladov na prevádzku. Trh ponúka množstvo riešení.

  

 

 

Ako si vybrať ideálny domáci alebo priemyselný ohrievač podľa výkonu?  Aký výkon ohrievača vybrať?

 

Rozhodujete sa ešte pred zimou kúpiť si ohrievač do domácnosti alebo do práce, ale neviete aký výkon si vybrať. Pripravili sme článok práve pre vás. Upozorníme vás čo by ste mali vedieť pred kúpou ohrievača a pomôžeme vám správne sa rozhodnúť. Nepodceňte výber správneho výkonu. Je dôležitý pre tepelnú pohodu pri práci alebo v domácnosti. 

 

  

 

    Infračervené ohrievanie   

Výhody infračervených ohrievačov 

 

Infračervené ohrievanie sa dnes využíva v mnohých odvetviach ako je astronómia, veda, bývanie, meteorológia, medicína, potravinárstvo alebo archeológia. Infračervené ohrievače vyžarujú vlnenie, ktoré zohrieva steny, predmety a ľudí pred ohrievačom. Ohrievanie je veľmi podobné pobytu na slnku, čiže ohrievač vyvoláva príjemný pocit tepla.

 

 

 

Akým spôsobom efektívne vykurovať domácnosť? Akým spôsobom efektívne vykurovať domácnosť?

 

Toto je častá otázka ľudí, ktorí chcú začať stavať vlastné bývanie. S rastúcimi nákladmi zostáva táto otázka otvorená aj pre ludí, ktorí v domoch už dlhšie bývajú. Keďže Slováci sa nachádzajú v oblasti, kde je potrebné počítať aj s mrazivými obdobiami, je dobré mať kúrenie vopred premyslené. 

 

 

 

 

Ako dosiahnuť zdravú vlhkosť v domácnosti vďaka odvlhčovačom?

Odvlhčovače – riešenie do vlhkých priestorov

 

Vykurovanie úzko súvisí aj so správnou vlhkosťou v domácnosti. Často zvýšená vlhkosť dokáže spôsobiť škody na majetku, ale aj dýchacie a zdravotné ťažkosti. Riešením môže byť použitie domácich alebo profesionálnych odvlhčovačov.

 

 

 

 

 

 

/ako-si-spravne-vypocitat-potrebny-vykon-ohrievaca

 Ako si správne vypočítať potrebný výkon ohrievača

 

Tepelný komfort v domácnosti alebo v kancelárii pri práci ovplyvňuje viacero faktorov. Preto nie je jednoduché každému zákazníkovi povedať aký výkon ohrievača potrebuje. Čo by ste mali poznať pred kúpou ohrievača? 

Menu