Vyhľadať
Close this search box.

Výhody infračervených ohrievačov

Výhody infračervených ohrievačov

Infračervené ohrievanie má svoj pôvod v minulosti okolo roku 1800, pričom sa aj dnes využíva v mnohých odvetviach, ako je astronómia, veda, bývanie, meteorológia, medicína, potravinárstvo alebo archeológia. Infračervené ohrievače vyžarujú vlnenie, ktoré zohrieva steny, predmety a ľudí pred ohrievačom. Ohrievanie je veľmi podobné pobytu na Slnku, čiže ohrievač vyvoláva príjemný pocit tepla.

 

Infračervené ohrievače ponúka množstvo výrobcov s domácim aj profesionálnym využitím. Tieto ohrievače sú vhodné na zohrievanie v exteriéroch alebo v interiéroch. Svoje uplatnenie našli v domácnostiach najmä pri prechodných obdobiach ako alternatívny zdroj tepla. Svoju obľubu našli najmä v kúpeľniach. Často využívajú infračervené ohrievače aj stavbári najmä na rýchlejšie vysušenie stien. Ohrievanie stien spôsobuje odparovanie vlhkosti zo stien. Keďže nedochádza k ohrievaniu vzduchu tak pri nižšej spotrebe energie dokážu navodiť rovnaký pocit tepla.    

Výhody použitia infračervených ohrievačov

  • Nevíria prach ako v prípade ohrievačov vzduchu
  • Nevytvárajú zápach
  • Majú rýchly nástup pocitu tepla
  • Nižšia spotreba elektrickej energie
  • Bez nutnosti vetrania v miestnosti
  • Dizajnovo vhodné aj do moderného interiéru
  • Ľahko sa prenášajú podľa potreby
  • Nespaľujú kyslík
  • Vhodné pre alergikov, astmatikov aj reumatikov

Infračervené ohrievače uprednostňujú mnohí zo zdravotného hľadiska pretože v domácnosti udržiava stabilnú mieru vlhkosti, cirkulácia vzduchu v miestnosti je minimálna a navyše napomáha prehriať telo čím sa zvyšuje imunita človeka. Pri infra ohrievaní nedochádza ku vzniku hluku, a teda môžu byť zapnuté aj počas noci. Pri infra ohrievačoch sa odporúča kombinovať vykurovanie aj iným spôsobom.

Porovnanie infračerveného ohrievania s klasickým

Na obrázku je vidieť porovnanie prúdenia vzduchu v miestnosti a rozloženie teplôt. Klasické ohrievanie pomocou radiatoróv vytvára prúdenie vzduchu pričom teplý vzduch prirodzene stúpa hore a chladnejší vzduch zostáva na spodku. Dochádza tak k víreniu prachových častíc čo môže spôsobovať niektorým osobám dýchacie problémy a alergie. Často sú nohy v chladnejšom prostredí ako vrch tela. Pri infračervených ohrievačoch dochádza k rovnomernému ohrevu všetkých predmetov pred ohrievačom, ktoré následne vyžarujú teplo do ovzdušia. V miestnosti tak nedochádza k prúdeniu vzduchu a teplota je rovnomerná. Toto riešenie je zdravotne nezávadné a vhodné aj pre alergikov. 

Prihlásenie

Registrácia